Basında AKKİM

Tissue World Fuarı’nda Akkim’e Yoğun İlgi / Yalova Hayat – 10 Eylül 2018

  • 10 Eylül 2018
Tissue World Fuarı’nda Akkim’e Yoğun İlgi / Yalova Hayat – 10 Eylül 2018

Türkiye’nin öncü kimya şirketi Akkim, bölgesel çapta temizlik kâğıdı sektörünün buluşma noktası Tissue World Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticilerinin en büyük yerli tedarikçisi olan Akkim Kimya, ürün portföyünde bulunan ve temizlik kâğıdı sektöründe lokomotif olan yaş mukavemet ve geçici yaş mukavemet kimyasallarının yanı sıra, kuru mukavemet, yumuşatıcı, yankee, deşe açıcı, ağartma, drenaj, tutunum ve köpük kesici kimyasalları ziyaretçilere tanıttı.

Yalova’daki tesislerinde ürettiği kimyasalları, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihraç eden Akkim, uzun soluklu AR-GE çalışmaları sonucunda ürettiği kuru mukavemet ve iç tutkallama kimyasalları sayesinde viol, oluklu mukavva kâğıdı ve beyaz kâğıt sektörlerinde geniş faaliyet alanına sahip. Ürünleriyle, REACH, BfR (ISEGA), HELAL, FDA kayıt ve belgelendirme süreçlerinin gereklerini karşılayan Akkim Kimya, iş ortaklarına yenilikçi çözümler sunmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.