{ Gıda & İçecek Sektörü

Gıda & İçecek Sektörü

VISCOLOSE® markalı CMC ürünlerimiz, suda çözünebilmesiyle farklı gıda uygulamaları için kıvamlaştırıcı ve stabilizatör olarak kullanılmaktadır. Selüloz gam olarak olarak da isimlendirilen gıda tipi ürünümüz, E466 koduyla bilinmektedir.
 
Doğal selülozdan elde edilen VISCOLOSE® serisi ürünlerimiz, minimum 99,5% saflıkta olup, GMO-free olmasının yanı sıra FSSC 22000, Helal ve Kosher belgelendirmelerine sahiptir.

Akkim Kimya, aynı zamanda FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olmasıyla, gıda tipi CMC üretimi konusunda, Aydın’daki tesisleriyle Türkiye’de ilk ve tek üretici olma özelliği taşıyor.
 
Konu gıda olunca, merak edilen soru CMC’nin gıda uygulamalarını nasıl geliştirdiğidir ki bu da kullanılan ürünün viskozitesiyle ilgilidir.
 
VISCOLOSE® serisi CMC ürünlerimiz düşük, orta ve yüksek gibi farklı viskozite aralıklarında üretilebilmektedir.

Yüksek saflıktaki CMC, fonksiyonları sayesinde pil, ilaç, gıda ve kişisel bakım uygulamaları gibi kullanımlar için de uygundur.

Uygun VISCOLOSE® markalı CMC ürünümüzü seçerek, son kullanıcılar içeriğinde su olan herhangi bir gıda uygulamasında istenen reolojiyi elde edebileceklerdir.

VISCOLOSE® Selüloz Gam ürünleri düşük, orta ve yüksek sınıf olarak nitelendirilebilecek geniş bir viskozite aralığında üretilebilmektedir. 10 ile 10.000 cps arasında farklı viskozitelerde, çeşitli partikül boyutlarında granül, toz veya ultra toz halinde portföyümüzde bulunan gıda tipi CMC için, Ar-Ge kabiliyetimiz ve deneyimli ekibimiz sayesinde talep üzerine özel kaliteler de üretilebilmektedir.