{ Ultrafiltrasyon

Ultrafiltrasyon

Ultrafiltrasyon

Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Akkim, 2010 yılında başladığı ve 5 yıl boyunca sürdürdüğü Ar-ge çalışmalarını Akkim Su Çözümleri projesini hayata geçirerek sonuçlandırmıştır.

Akkim Su Çözümleri faaliyetine 2015 yılında kendi geliştirdiği reçete ile ürettiği yüksek kaliteli PVDF malzemeden imal edilmiş Delikli Elyaf’a sahip Ultrafiltrasyon Modülü ile başlamıştır.

Üretilen delikli elyaf membran modülü suyun kimyasal özelliklerini değiştirmeden ileri fiziksel arıtma işlemi gerçekleştirmektedir. Teknolojide en ileri arıtma yöntemi olan bu sistem, belediye ve endüstrilerdeki su arıtma tesislerinde atık suların arıtılarak alıcı ortam deşarj standartlarına uygun hale getirilmesinde, atık su geri kazanım sistemlerinde, proses ve içme suyu hazırlamada, ters osmoz sistemleri için en stabil ön arıtma sistemlerinde kullanılmaktadır.

Türkiye’de ve yakın çevredeki ülkelerde ilk olan bu alandaki yatırımı ile Ultarfiltrasyon Membran üretim sektörüne öncülük eden Akkim, geliştirdiği delikli elyaf membran modüllerinin üretimine Yalova’ da inşa ettiği ve yaklaşık 2800 m2 kapalı alana sahip olan tesiste başlamıştır.

Söz konusu tesis üretimin hassasiyeti ve ortam şartlarının kritikliği nedeni ile gelişmiş kontrol ve klimatizasyon sistemleri ile donatılmıştır. Ürünün kalite kontrolü ve sürekli geliştirmenin hedeflendiği Ar-ge faaliyetlerinin gerçekleştirileceği laboratuvar kurmuştur.

Akkim 1977 yılından bu yana Türkiye’nin farklı lokasyonlarında Klor-alkali ve türevleri, Metilaminler, Persülfatlar, Peroksitler, Bisülfitler, Tekstil Yardımcı Maddeleri, Kağıt ve Su Arıtma Kimyasalları üretmektedir.

Akkim, Su Arıtma Tesislerindeki tüm kimyasal ihtiyaçlarınıza yönelik geniş ürün gamına ilave olarak 2015 yılında temellerini attığı Su Çözümleri ile beraber artık müşterilerine Ultrafiltrasyon Modülü, Mühendislik tasarım ve montaj çözümleri, satış sonrası teknik hizmet ve danışmanlık sunarak arıtma tesislerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek hizmet ve ürün gamına sahiptir.

Yakın gelecekte Akkim Su Çözümleri Dünya’ da ve Türkiye’de Su Arıtma Sektörüne getireceği yenilikler ile çalışmalarına devam edecektir.

Detaylı bilgi için lütfen Su Çözümleri web sitemizi ziyaret edin.

Ultrafiltrasyon teknolojimizi daha yakından tanımak için videomuzu izleyebilirsiniz.