Mühendislik ve Teknoloji İş Birimi

Mühendislik ve Teknoloji İş Birimi

Mühendislik ve Teknoloji İş Birimi

Akkim 1977 yılından beri yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerinde uluslararası pazarda kabul görmüş inorganik, organik kimyasallar ve tekstil yardımcı maddeleri ile kâğıt ve su kimyasalları ve yapı kimyasalları üretmektedir. Kendi geliştirdiği know-how ve teknolojisiyle ürettiği kimyasalları  yurt içi ve yurtdışı pazarlara sunmaktadır. Akkim’in tüm fabrika ve  tesisleri  kendi mühendislik departmanı önderliğinde, yetiştirdiği mühendis ve teknik elemanların yürüttüğü mühendislik, satın alma, inşaat, montaj ve devreye alma çalışmaları ile kurulmuştur.

Akkim sahip olduğu know-how ve teknoloji ile 2002 yılından bu yana yurt dışına da anahtar teslim projeler ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.  Böylelikle Akkim sahasında kendi mühendislik ekibiyle kurup çalıştırdığı kimyasal fabrikaları başka ülkelerde de kurmaya başlamış, yabancı firmalara kendi geliştirdiği teknolojileri ihraç eder duruma gelmiştir.

Akkim bu özellikleri ile sektörde üretici olup mühendislik hizmetleri de veren sayılı firmalardan birisidir. Mühendislik ve Teknoloji İş Birimi’ni rakipleri ile aynı kulvarda öne çıkaran diğer özellikler:

  • Temel ve Detay Mühendislik üreten çok disiplini ve güçlü bir mühendislik ekibi;
  • Geniş bir coğrafyada iş yapabilme imkanı;
  • Yalnızca mühendislik hizmetlerinden komple anahtar teslim çözüme kadar esnek çalışma modeli;
  • Başarılı işletme tecrübesinin ve sürekli gelişimin tasarlanan tesislere aktarımı;
  • Tasarladığı tesislerin operatörlerinin Akkim tesislerinde eğitilmesi ve operasyonun ilk döneminde Akkim personelinin müşteri personeline kurulan tesiste destek vermesi;
  • İş ve tesis güvenliği konularında gereken eğitimlerin verilmesi olarak sayılabilir.