Basında AKKİM

Sürdürülebilirlik Kimyamızda Var!

  • 30 Ocak 2021
Sürdürülebilirlik Kimyamızda Var!

EcoVadis, uluslararası düzeyde tanınan bir tedarik zinciri  sürdürülebilirliği derecelendirme sağlayıcısıdır. Değerlendirme metodolojisi, bir şirketin Sürdürülebilirlik ilkelerini, 21 kriter aracılığıyla iş ve yönetim sistemlerine ne kadar iyi entegre ettiğini değerlendirmek için (Çevre – Çalışma ve İnsan hakları – Etik – Sürdürülebilir tedarik) üzerine yapılandırılmıştır. Bu kriterler ; BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, Çalışma Örgütü (ILO) Sözleşmesi, Küresel Raporlama İnisiyatifi (GRI) Standartları, ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı, Çevreye Duyarlı Ekonomi Koalisyonu (CERES) Yol Haritası ve BM İş ve İnsan Hakları Yol Gösterici İlkeleri’ne dayanıyor.

 

Akkim; EcoVadis ajansı tarafından yapılan küresel tedarik zincirinin Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanındaki sürdürülebilirlik değerlendirilmesinde,

Çevre,
Sosyal,
Etik ve

Sürdürülebilir Satınalma performansı ile tüm kategorideki tedarikçilerde en iyi % 22, kimya sektöründe en iyi % 10 içinde yer alarak, “CSR Rating Silver Recognition Level –Gümüş Bilinirlik Seviyesi”nde olmaya hak kazanmıştır.