Sika Türkiye’den Mersin Tarsus’a İkinci Fabrika!

Sika Türkiye’den Mersin Tarsus’a İkinci Fabrika!

  • 30 Ocak 2021
Sika Türkiye’den Mersin Tarsus’a İkinci Fabrika!

Sika, Türkiye’deki ikinci üretim tesisini Mersin-Tarsus’ta açtı. Üretim tesisi, hem iç pazar, hem de başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere, yurtdışı ihtiyacına da yanıt verecek.

Tarsus’ta devreye alınan fabrikanın Sika Türkiye’nin ikinci fabrika yatırımı olduğunu belirten; Türkiye Genel Müdürü ve Orta Asya Bölge Müdürü Bora Yıldırım “Sika Türkiye olarak ilk fabrikamız İstanbul’da faaliyette olup, tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Yeni fabrikamız Türkiye’nin güneyine ve güneydoğu bölgesine hizmet vermek üzere konumlandırılmıştır. Son dönemde yaşanılan çeşitli olumsuzluklara rağmen tereddüt etmeden yeni fabrikamızı hayata geçirdik. Türkiye’nin Güney ve Güneydoğusundaki pazarın geleceğine çok inanıyoruz. Bu bölgedeki müşterilerimize hem daha yakın olmak, hem de müşterilerimize sunduğumuz kalite, hizmet ve servis hızımızı daha da artırmak üzere yatırımımız için bu bölgeyi seçtik” dedi.

Devreye aldıkları fabrikanın, iç pazarın ana hedef olması ile birlikte aynı zamanda Ortadoğu ülkelerine de ürün sunacağını belirten Yıldırım; “Sika Türkiye’nin bu yatırımı yapmış olması Türkiye’nin güçlü ekonomisine olan güvenin bir göstergesi ve Türkiye’de hedeflediğimiz büyüme stratejisinin de güçlü bir kanıtıdır. Tarsus’ta devreye alınan fabrikamız yüksek teknolojik özellikleri ve otomasyon ağırlıklı sistemi ile yıllık 180.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.” dedi