DuPont, Neopren Elastomer Birimini Denka-Mitsui JV’ye Sattı

DuPont, Neopren Elastomer Birimini Denka-Mitsui JV’ye Sattı

  • 30 Ocak 2021
DuPont, Neopren Elastomer Birimini Denka-Mitsui JV’ye Sattı

DuPont, Neopren polikloropren birimini, Denka Performance Elastomer ortaklığına satmak üzere anlaşma imzaladığını duyurdu. Denka Performance Elastomer ortaklığının %70’i Denki Kagaku Kogyo (Tokyo), %30’u ise Mitsui& Co. (Tokyo) şirketlerine ait bulunuyor. Satışın bu yılın ilk yarısında tamamlanması bekleniyor ve mali veriler açıklanmıyor. Satış sonucunda, DuPont’un ABD’deki yaklaşık 235 çalışanı Japon ortaklığının bünyesine geçecek. DuPont, Neopren satışlarının, 2013’te performans polimerleri segmentinde satışlarının %5’indende azını oluşturduğunu belirtiyor.

Ticari anlamda başarılı olan ilk elastomer olarak bilinen Neopren 1931’de DuPont tarafından geliştirilmişti. Bu ürün, kimyasallara ve hava koşullarına dirençli ürünlerin imalatında kullanılıyor. Ayrıca yapıştırıcılar, elektrik yalıtımı ve kaplamalarda da baz reçine olarak kullanılıyor.

IHS Chemicals verilerine göre DuPont ve Denkahalen her biri yıllık 100 bin ton kapasiteyle dünyanın en büyük iki polikloropren üreticisi konumundalar.