British Council (5 Star)

British Council (5 Star)

  • 30 Ocak 2021
British Council (5 Star)

BSC Üyeliği İngiltere’de sağlık ve güvenlikle ilgili mevzuatların ve standartların geliştirilmesi ve onay süreçlerinde etkin rol oynayan, çeşitli ülkelerde en iyi uygulamaları destekleyen Londra merkezli eğitim, danışmanlık, denetim gibi çeşitli hizmetler sunan British Safety Counsil (BSC)‘e üye olduk.

BSC Five Star Denetimi

Dünya üzerindeki en iyi uygulamalar ile kendimizi kıyaslamak, paydaşlarımızın güvenini arttırmak ve sürdürülebilir bir yönetim sistemi için iyileştirmeye açık alanlarımızı belirlemek için BSC Five star denetimine tabi olduk.

BSC Five Star nedir?

Politika ve organizasyon, strateji ve planlama, saha uygulamaları, performans yönetimi, değerlendirme ve gözden geçirme” olmak üzere 5 ana başlık ve bunlara bağlı 66 alt başlığın değerlendirilmesini kapsayan BSC 5 Star İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Sistemi, organizasyonların bu konudaki yönetim sistemi ve uygulamalarının detaylı analizini içermektedir. Bu başlıklara ek olarak değerlendirme sırasında liderlik, üst yönetim taahhüdü ve sürdürülebilirlik kriterleri de göz önünde bulundurulmaktadır.