Basında AKKİM

Akkim, Karbon Salımını Azaltmak İçin Harekete Geçti

  • 30 Ocak 2021
Akkim, Karbon Salımını Azaltmak İçin Harekete Geçti

Türkiye’nin öncü kimya şirketi Akkim,  karbon salımının azaltılması çalışmalarına temel teşkil eden ‘‘ISO 14064 Sera Gazı Envanteri’’ belgesini aldı.

Akkim, aldığı bu belge ile mevcut salımların ölçülmesi ve bu ölçümlerin bağımsız bir kuruluş tarafından onaylanmasını sağlayarak, karbon ayak izinin azaltılması yolunda önemli bir aşama kaydetti. “ISO 14064 Sera Gazı Envanteri’’ belgesi, sürdürülebilirlik yolunda Akkim’in daha önce attığı GRI A Seviye Raporlama ve LACP Gümüş Ödül adımlarının da devamı olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’nin en büyük kimya şirketlerinden olan ve faaliyetlerini sahip olduğu çevre koruma bilinciyle gerçekleştiren Akkim’in karbon salımını azaltmak üzere gerçekleştirdiği bu çalışma, özellikle sürdürülebilirlik ve çevresel sorunların çözümü adına büyük önem taşıyor. Akkim, dünyada ve ülkemizde en önemli gündem maddelerinden birisi olan karbon ayak izi konusuna dikkat çekerken, aldığı belge ile 2015-2019 stratejileri arasında yer alan “sürdürülebilirliği şirket kültürü haline getirme” hedefini de gerçekleştiriyor.