Basında AKKİM

50 MİLYONDAN FAZLA İNSAN TEMİZ SU İLE BULUŞUYOR / HÜRRİYET – 26 OCAK 2023

  • 26 Ocak 2023
50 MİLYONDAN FAZLA İNSAN TEMİZ SU İLE BULUŞUYOR / HÜRRİYET – 26 OCAK 2023

SU KAYNAKLARI İÇİN TEKRAR KULLANIM VURGUSU

Sürdürülebilirlik faaliyetlerine hız veren bir diğer şirket ise Akkim Kimya. Sürdürülebilir gelişim için su kaynaklarının kullanılır hale getirilmesi ve tekrar kullanımının şart olduğunu söyleyen Akkim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri, şirketin faaliyet gösterdiği alanlardan biri olan Su Çözümleri’nin ürettiği su kimyasalları ve filtrelerle dünyada 50 milyondan fazla insanın temiz suya ulaştığına işaret etti.

Sınırlı sayıdaki kaynakların korunması için önceliklerden birinin de çevreye duyarlı üretim olması gerektiğinin altını çizen Kipri “Yatırımlarımızla her yıl 1 milyar metre küpten fazla suyu filtreliyor, berraklaştırıyor, bakteri ve virüslerden arındırıyor, kullanılamaz durumda olan su kaynaklarını kullanılabilir hale getiriyoruz. Aynı şekilde endüstri kullanımı için yetersiz kalitede olan suyun üretimde kullanılabilir hale gelmesini de sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/surdurulebilir-ekonomi/surdurulebilirlik-faaliyetlerindeki-son-gelismeler-42210116