Akkim’in Yeni Genel Müdürü Fatih Tanverdi Oldu

Akkim’in Yeni Genel Müdürü Fatih Tanverdi Oldu

  • 30 Ocak 2021

1.4.2010

Türkiye’nin öncü kimya şirketi Akkim’de Genel Müdürlük görevine kimya sektörünün deneyimli isimlerinden Fatih Tanverdi atandı.

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu’nun 2005 yılında belirlediği stratejik plan doğrultusunda büyümeyi hedeflediği kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketi Akkim, temel kimyasallardan entegre uç ürünlere kadar 100’ü aşkın farklı kimyasal maddenin üretimini gerçekleştiriyor.

Kanada’dan Güney Kore’ye uzanan geniş ihracat ağı ve son yıllarda ivme kazanan anahtar teslimi tesis kurulum hizmetiyle dikkat çeken Akkim’in Genel Müdürlüğü’ne atanan Fatih Tanverdi, 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1980 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.

1980-1984 yılları arasında İTÜ Kimya Fakültesi’nde asistan olarak akademik kariyer yapan Tanverdi, meslek yaşamına 1984 yılında Türk Henkel’de devam etti. Bu şirkette değişik kademelerde sorumluluk üstlenen Tanverdi, Metal Kimyasalları Stratejik İş Birimi Müdürlüğü ve Yüzey Teknolojileri Genel Müdürlüğü gibi önemli görevlerde bulundu. 1999-2006 yılları arasında Henkel Technologies Şirketinin Doğu Avrupa, Orta doğu, Transkafkasya Genel Müdürlüğünü de yürüten Tanverdi, bu şirkette son olarak Genel Müdür sıfatıyla yeni organizasyonun yapılandırılması, üç farklı bölüme ait Henkel Teknolojilerinin yönetimi ve iş geliştirme konularında sorumluluk üstlendi.

Mayıs 2007 tarihinden bu yana Borova A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Tanverdi, son olarak CNR Holding’te CEO, İcra ve Yönetim Kurulları üyesi olarak faaliyet gösteriyordu.

1956 doğumlu ve 2 çocuk babası olan Fatih Tanverdi, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.