Basında AKKİM

Akkim Kimya, Feralco İşbirliği ile AKFERAL’i Kurdu

  • 30 Ocak 2021
Akkim Kimya, Feralco İşbirliği ile AKFERAL’i Kurdu

25.7.2013

Akkim Kimya, geniş ürün yelpazesini yaptığı yatırımlarla ve Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirmeye devam ediyor. Akkim Kimya, sektörde 36 yıldır sürdürdüğü başarılara bir yenisini daha ekleyerek 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa’nın sekiz ülkesinde bulunan üretim tesisleri ile faaliyet gösteren ve yaklaşık 100 milyon kişinin içme suyunu temizleyen Avrupa’nın 2. büyük su kimyasalları üreticisi Feralco ile eşit hisseli ortaklığa imza atarak AKFERAL’ı kurdu.

Akkim Kimya, 36 yıllık tecrübesi, entegre üretim tesisleri, pazardaki geniş müşteri portföyü ve alanındaki uzmanlığı ile bu ortaklığa imza atarken, Feralco da bu işbirliğiyle teknolojisini ve su kimyasalları alanındaki uzmanlığını Türkiye’ye taşıyor. Bu anlaşma ile Akkim Kimya su kimyasalları alanındaki ürünlerini çeşitlendirirken, teknik servis hizmetleri ile işletmelere özel entegre çözümler sunmaya da devam edecek.
Akkim Kimya, temel kimyasallarda yakın coğrafi bölgeye açılarak büyümeyi, performans kimyasallarında ise çeşitliliği artırmayı hedefleyen ana stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiği Feralco işbirliği ile Türkiye’de su kimyasalları alanının yanı sıra sektörün gelişimine de büyük katkı sağlayacak. AKFERAL ürünlerini Yalova’da bulunan Akkim Kimya tesislerinde üretecek.