Tissue World Fuarı’nda Ak-Kim’e Yoğun İlgi / Yalova Hayat - 10 Eylül 2018Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim, bölgesel çapta temizlik kâğıdı sektörünün buluşma noktası Tissue World Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticilerinin en büyük yerli tedarikçisi olan Ak-Kim Kimya, ürün portföyünde bulunan ve temizlik kâğıdı sektöründe lokomotif olan yaş mukavemet ve geçici yaş mukavemet kimyasallarının yanı sıra, kuru mukavemet, yumuşatıcı, yankee, deşe açıcı, ağartma, drenaj, tutunum ve köpük kesici kimyasalları ziyaretçilere tanıttı.

Yalova’daki tesislerinde ürettiği kimyasalları, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihraç eden Ak-Kim, uzun soluklu AR-GE çalışmaları sonucunda ürettiği kuru mukavemet ve iç tutkallama kimyasalları sayesinde viol, oluklu mukavva kâğıdı ve beyaz kâğıt sektörlerinde geniş faaliyet alanına sahip. Ürünleriyle, REACH, BfR (ISEGA), HELAL, FDA kayıt ve belgelendirme süreçlerinin gereklerini karşılayan Ak-Kim Kimya, iş ortaklarına yenilikçi çözümler sunmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri