Ak-Kim yönetimi ve çalışanları sürdürülebilirlik konusunda öncelikli konularını belirledi

13 Haziran 2014

Ak-Kim Kimya, 2013 dönemindeki ekonomik, sosyal ve çevresel performansını tüm paydaşlarına sunacağı Sürdürülebilirlik Raporu için stratejilerini belirleyerek bir yol haritası oluşturmak amacıyla çalıştay gerçekleştirdi

Ak-Kim Kimya, su teknolojilerine yön veren IFAT Fuarı’na katıldı

27 Mayıs 2014

Dünyanın su ve su teknolojilerine yön veren en önemli fuarı IFAT, 5-9 Mayıs 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirildi

Ak-Kim Kimya, Global Compact Türkiye’nin eğitiminde örnek çevre uygulamaları ile dikkat çekti

01 Nisan 2014

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Kim Kimya, Global Compact Türkiye Ankara Ofisi tarafından düzenlenen “Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Raporlamaya Giriş Semineri”nde çevre konusundaki örnek uygulamalarını katılımcılarla paylaştı

Hüseyin Çiçek’ten Ak-Kim’e ziyaret

27 Mart 2014

Yalova Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin Çicek, Ak-Kim Kimya Genel Müdürü olarak görevine başlayan Onur Kipri’yi ziyaret etti.

Ak-Kim Kimya’nın yeni Genel Müdürü Onur Kipri oldu

22 Ocak 2014

Akkök Şirketler Grubu’nun iştiraki olarak 37 yıldır faaliyet gösteren, Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya’nın Genel Müdürlüğü görevine Onur Kipri getirildi. Kimya Sektöründeki kariyerine 1991 yılında Satış Müdürü olarak Organik Kimya’da baş...

Ak-Kim Kimya kumaş delinmelerine karşı, “No-Fear” Sistemini Geliştirdi

20 Ocak 2014

Ak-Kim Kimya, 17 Ocak Cuma günü İstanbul Kaya Ramada Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda, tekstil sektöründe ağartma işlemindeki kumaş delinmelerini önleyen ve üç farklı disiplini bir arada kullanarak geliştirilen “No Fear” sistemini basına tanıttı.

Ak-Kim BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nden C Seviye Onayı Aldı

13 Ocak 2014

Ak-Kim, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında, uluslararası raporlama standartları GRI (Global Reporting Initative)’ye uygun olarak hazırladığı Üçüncü İlerleme Raporu sonucunda C seviye onay almaya hak kazandı.

Ak-Kim “Ar-Ge Merkezi” Belgesi Aldı

19 Kasım 2013

Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim’in, “Ar-Ge Merkezi” belgesi almak üzere TC Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı başvuru 25 Ekim 2013 tarihinde kabul edildi.

Akkök Çocuk Şenliği’ Yalovalı çocukları buluşturdu

05 Ekim 2013

5 Ekim Cumartesi günü Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “2. Akkök Çocuk Şenliği”nde, Yalovalı çocuklar farklı aktivitelerle eğlenceli bir gün geçirirken kalıcı bir sanat eserine de imza attılar.

“Kimyanın dünyasını, dünyanın kimyasını değiştiriyoruz” sloganı ile yola çıkan Ak-Kim Kimya, Dünya Kimya Kongresi’ne destek oldu

22 Ağustos 2013

Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya’nın ana sponsorluğundaki 44. Dünya Kimya Kongresi, 11-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri