Ak-Kim, Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Fuarı’nda sektöre yönelik çözümlerini sundu

8.12.2015


Türkiye'nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya, kimyanın en büyük alt sektörlerinden biri olan ve her geçen yıl büyüyen kozmetik, kişisel ve ev bakım ürünlerialanındaki çözümlerini 12-14 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen 2. Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı’ndaziyaretçilerle paylaştı.

Kozmetik, kişisel ve ev bakım ürünleri sektöründe ihtisaslaşmışyerli ve yabancı birçok firmanın verimli iş bağlantıları kurmasına olanak sağlayan fuarın sonunda değerlendirmelerde bulunanAk-Kim Kimya Genel Müdürü Onur KipriFuar boyunca Ak-Kim Kimya olarak birçok farklı ülkeden ziyaretçiyle buluştuk. Sadece yeni müşteri adayları ile değil, önümüzdeki dönemlerde yeni işbirliklerine imza atabileceğimiz tedarikçilerle de görüşmelerimiz oldu. İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) rakamlarına göre 3 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaşan kozmetik, kişisel ve ev bakım ürünleri sektörü, gelecek yıllarda da büyümesini sürdürecek. Biz de Ak-Kim olarak bu pazardaki payımızı artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Sektördeki yerli ve uluslararası birçok firmayı bir araya getiren fuarda, hammadde ve teknoloji alanında alternatiflerin sunulması ve yeşil kimyasalların sektöre doğrudan tanıtılması hedeflendi.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri