Ak-Kim Kimya, yeni ürünlerini ve inovatif çözümlerini ITMA Fuarı’nda sergiledi

22.12.2015


Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya, 1951’den bu yana düzenlenen ve tekstil sektörünün dünyadaki buluşma noktası olan ITMA’ya (Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makinaları Fuarı) katıldı.

Ak-Kim, İtalya’nın Milano kentinde bu yıl 17.si düzenlenen ITMA Fuar’ında yeni ürünlerini ve inovatif çözümlerini sergileyerek, sahip olduğu know-how ve teknolojileri ziyaretçilere aktardı. 12-19 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen ITMA Fuarı, tekstil ve konfeksiyon makinaları sektöründe trendlerin, değişimin, rekabet ile inovasyon çözümlerinin konuşulduğu, dünyaca kabul görmüş ve takip edilen sayılı etkinliklerinden biri olarak görülüyor.

Fuarda birçok farklı ülkeden ziyaretçiyle buluşma fırsatı yakaladıklarını belirten Ak-Kim Kimya Tekstil Kimyasalları Satış Bölüm Yöneticisi olan Ali Oğuz Alper, ‘‘Toplam 8 gün süren fuar boyunca mevcut ve potansiyel müşterilerimizle bir araya gelerek, yurtdışında tekstil alanında hedeflediğimiz işbirlikleri için yeni bağlantılar kurduk. Fuarda başlattığımız görüşmelerin, Ak-Kim’in yurt dışı pazar payının büyümesine önemli katkı yapacağına inanıyoruz’’ dedi.

46 ülkeden 1.700’e yakın fuar katılımcısına ev sahipliği yapan ve dünyanın dört bir yanından gelen müşterileri, bayileri ve sektör liderlerini buluşturan ITMA 2015 fuarı, 147 ülkeden yaklaşık 123 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri