Ak-Kim Kimya Temel Kimyasallar Satış ve Pazarlama Direktörü Koray Uğuzluoğlu oldu

12.10.2015


Akkök Holding bünyesinde 1977 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim’in Temel Kimyasallar Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’ne Koray Uğuzluoğlu atandı.

İş yaşamına, 1993 yılında Degussa Tic. Ltd. Şti ’nin Finans departmanında başlayan Uğuzluoğlu, 1995-2001 yılları arasında Degussa Tic. Ltd. Şti’de sırasıyla, Satış Temsilcisi, Şube Müdürü ve Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2001-2003 yılları arasında Philip Morris SA’da Ticari Pazarlama görevini yürütmüştür. 2004 yılında Brenntag bünyesine katılmış, 2004-2010 yılları arasında Türkiye Satış Müdürlüğü, 2010-2013 yılları arasında Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürlüğü ile Satın Alma Müdürlüğü, 2013-2015 yılları arasında Orta Doğu Avrupa Ürün Müdürlüğü ile Boya ve Yapı Kimyasalları alanında Ticari Müdürlük görevlerini yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Uğuzluoğlu, Yeditepe Üniversitesi’nden Pazarlama üzerine MBA derecesi almıştır.

1972 Almanya doğumlu olan Uğuzluoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri