Ak-Kim Kimya‘‘Ar-Ge Proje Pazarı’’ndan birincilik ödülüyle döndü

16.11.2015


Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğündeve TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen"Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe AR-GE Proje Pazarı’’ yarışmasındabirincilik ödülü almaya hak kazandı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen etkinlik,İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) ortaklığında gerçekleşti. Ak-Kim Kimya ‘‘Nanoteknolojik Yüzey Koruma Kimyasalı’’ projesi ile 140 proje içerisinden ilk 30’a girmeyi başararak ‘‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü Ak-Kim adına, proje sahibi kıdemli araştırma uzmanı Emre Akar aldı.

Kimya sektörünün en büyük inovasyon etkinliği olarak bilinen‘‘Ar-Ge Proje Pazarı’’, üniversiteler, araştırma kurumları, sanayiciler ve girişimciler ile kamu kurumlarını bir araya getirdi.Dereceye giren projeler, yıl boyunca sektörel fuarlarda sergilenecek ve sanayiciyle buluşacak.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri