Ak-Kim, inovasyon için masada!

3.12.2015


Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük uluslararası firmalarının yer aldığı ve inovasyon liderlerini bir araya getiren ‘‘Innovation Roundtable’’ etkinliğine katıldı.

Bugüne kadar toplamda 200 firmadan 500 katılımcının bir araya geldiği Avrupa’nın en geniş kapsamlı inovasyon liderleri toplantısında, Avrupalı ve global sektör temsilcisi katılımcılar, karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak know-how ve sektör tecrübelerini paylaştılar.

Ak-Kim, etkinlik süresince katılımcılarla birlikte farklı ve yenilikçi iş modelleri, inovasyon dünyasındaki gelişmeler ve Ar-Ge üzerine paylaşımlarda bulundu. Katılımcıların sektör tecrübelerini paylaşmaya teşvik edildiği etkinlikte uluslararası yeni iş ağları kurulması hedeflendi.

Etkinlik, Kasım ayında Kopenhag’da gerçekleşti. Ak-Kim, bu yıl içinde gerçekleşecek workshoplara ve zirvelere de katılım göstermeye devam edecek.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri