Ak-Kim, IFAT Eurasia fuarında çevre dostu su çözümlerini tanıttı

1.1.2018


Ak-Kim, Avrasya’nın Lider Çevre Teknolojileri Fuarı IFAT Eurasia’da yeni yatırımı ultrafiltrasyon modülünün ve su arıtma kimyasallarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Ak-Kim, sektör profesyonellerini bir araya getiren ve çevre teknolojileri sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki nabzını tutma iddiasıyla yola çıkan IFAT Eurasia’da çevre dostu ve yenilikçi su çözümleri ile su arıtma kimyasallarını ziyaretçilerin ilgisine sundu. Ak-Kim fuar kapsamında ultrafiltrasyon sistemleri için özel olarak tasarladığı yüksek performanslı delikli elyaf bazlı membran modülünü de mevcut ve potansiyel müşterilerine tanıttı.

Türkiye’de tek çatı altında farklı sektörlere yönelik çeşitli kimyasallar üreten ender firmalardan biri olan Ak-Kim, son yıllarda su alanında yaptığı yatırımlarla öne çıkıyor. Ak-Kim, su arıtma tesislerindeki tüm kimyasal ihtiyaçlara yönelik geniş ürün gamına ilave olarak 2015 yılında kurduğu su çözümleri departmanı bünyesinde Ultrafiltrasyon Modülü, mühendislik tasarım ve montaj çözümleri, satış sonrası teknik hizmet ve danışmanlık da sunarak arıtma tesislerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri