Ak-Kim Kimya, 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında ACHEMA Fuarı’nda mühendislik projelerini ve yeni yatırımı olan ultrafiltrasyon sistemini tanıttı

20.6.2015


ACHEMA Fuarı’na mühendislik alanında Türkiye’den katılan tek firma olan Ak-Kim Kimya, fuar süresince teknoloji satışları ve tesis kurulumu faaliyetlerini tanıttı. Ak-Kim’in şimdiye dek yurt dışında kurmuş olduğu klor alkali, hidrojen peroksit, hidroklorik asit ve demir III klorür tesisleriyle ilgili bilgiler de ziyaretçilerle paylaşıldı.

Ziyaretçiler; Ak-Kim hakkında genel bilgi alırken; bir yandan da Ak-Kim’in büyüme hedefleri ve yeni yatırımları ile ilgili fikir sahibi oldular.

Ak-Kim bünyesinde çalışmaları tamamlanmak üzere olan; ultrafiltrasyon sistemi de ziyaretçilere tanıtıldı. Bu proje kapsamında, atıksu ve içme suyu arıtımında kullanılan membran modülleri Yalova’da üretilecek. Ak-Kim bölgedeki tek üretici olarak faaliyet gösterecek.

Ak-Kim; proses endüstrisinin lider fuarı olan ACHEMA’ya katılarak mühendislik vizyonunu vurgulamanın yanı sıra; dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileriyle bir araya gelme fırsatı buldu.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri