Ak-Kim'e Bir Ödül de 11. KSS Zirvesi'ndenTopluma yarar sağlayan ve değer katan sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla buluşturan ve işbirliklerine zemin hazırlayan 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Zirvesi, İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin 2009 yılından beri her sene düzenlediği Zirve’ye iş dünyasının seçkin isimleri, KSS alanında çalışan şirketlerin yöneticileri, uzmanlar, akademisyenler ve uluslararası kuruluş temsilcileri katıldı. Gün boyu birbirinden değerli konuşmacıların görüş ve deneyimlerini paylaştığı 11. KSS Zirvesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği 11. KSS Zirvesi’nde dernekte yönetim kurulu üyeliği bulunan Ak-Kim Kimya’yı Kurumsal İletişim Yöneticisi Tuğçe Arslanoğlu temsil etti. Zirvenin kazanan projesine ödülünü takdim eden Ak-Kim Kurumsal İletişim Yöneticisi Tuğçe Arslanoğlu, aynı zamanda Ak-Kim adına da ödül aldı.

Zirve’de Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Paydaş Platformu’nun da ilk lansmanı yapıldı. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi işbirliğinde küresel sorunlara yerel çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen platform, KSS Avrupa Ağı’nın (CSR Europe) Sürdürülebilir İş Değişimi - BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Yönelik Avrupa İş Platformu’nun bir parçası.