Entegre Çözümler 

Ak-Kim’in güçlü mühendislik geleneği ve kimya alanındaki bilgisi öncelikle işletmelerin problemlerini analiz eder ve onlara kalıcı, sürdürülebilir, entegre çözümler sunmayı hedefler. Ak-Kim,  inovatif anlayışı ile işletmelerin ihtiyacı olan müşteriye özel ürünler üretmeyi ilke edinmiştir. Ak-Kim’in bu alanda geliştirdiği birçok ürün piyasada nihai tüketiciye ulaşmaktadır.

Bunlarla ilgili bazı örnekler:

Yaş Mukavemet Kimyasalı

Müşteriler tuvalet kâğıdının hem oldukça sağlam olmasını, hem de tuvalete atıldığında suda kolayca eriyip rezervuardan gitmesini talep ediyordu. Ak-Kim, üretici firma ile ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirerek yaş mukavemet kimyasalını geliştirdi. Böylelikle hem sağlam, hem de suda kolayca eriyebilen tuvalet kağıdı tüketiciyle buluştu.

No Fear Çözümü

Tekstil sektöründe, ağartma işleminde pamuklu kumaş çeşitli etkenlerden (dış etken, ham kumaş, su, kostik, buhar ve hatları) gelen demir sebebiyle hasara uğrayabilmektedir. Hasar görmüş yani delinmiş kumaşlar kullanılamaz olduğundan üreticiyi hem maddi zarara, hem de zaman kaybına uğratır.

Ak-Kim; mühendislik, kimya ve tekstil proses bilgilerini  kullanarak 2 yıllık bir çalışmanın sonunda ağartma işleminde kumaşın delinmesini önlemeye yönelik No Fear Çözümü'nü geliştirdi. Bu sistem, üç disiplini bir arada kullanan Türkiye'deki ilk sistemdir.

No Fear Çözümü sayesinde artık ağartma işleminde kumaş delinmelerinin önüne geçmek mümkün olacak. Bu da tekstil sektöründeki işletmeler için hem zaman, hem de maddi tasarruf anlamına geliyor.

Ak-Kim Kimya, yukarıda belirtilen ürünler ve buna benzer müşteriye özel sistemler geliştirip bir çok sektörde mevcut sorunların çözümüne katkı sunarak; mühendislik, kimya ve sektör bilgisiyle işletmelerin en büyük çözüm ortağı olmaya devam etmektedir. Ak-Kim, müşterilerinin sorununa yönelik inovasyon geliştirerek, sunduğu entegre çözümlerle müşterilerinin güvenilir iş ortağı olmayı sürdürecektir.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri