HUNTSMAN, Avrupa’daki Yüzey Aktif Faaliyetlerini INNOSPEC’e DevrettiHuntsman Corporation, Avrupa’daki yüzey aktif faaliyetlerini Innospec Inc.’e devredeceğini açıkladı. Kesinleşmemiş mali tablolara göre, şirketin yıl sonu kazancının vergi öncesi 24 milyon dolar olması bekleniyor. Devir bedelinin 200 milyon dolar, şirket değerinin ise 225 milyon dolar olacağının hesaplandığı işlem sonucunda Huntsman ilgili müşterilerin borç ve alacaklarını elinde tutacak. Kapanışın, olağan koşullara ve yetkili makamlara danışma sürecine bağlı olarak 2016’nın son çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor. Innospec Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Patrick Williams konuyla ilgili şunları söyledi: “Kişisel bakım sektöründe, bir süredir şartlarımıza uygun bir birleşme imkanı arıyorduk. Tercihimiz her zaman teknoloji platformlarımızı büyütmek ve coğrafi varlığımızı genişletmek yönünde oldu.

”Huntsman, tarım kimyasalları, yağlayıcılar ve belirli diğer alanlardaki ürünlerini bünyesinde tutmayı planlıyor. Dolayısıyla kapanışın ardından Innospec ile tedarik ve uzun vadeli lisans sözleşmelerine girerek bu ürünlerin pazarlamasını sürdürmek de planları arasında bulunuyor. Şirket, Singapur’daki polieteramin üretimini genişletmenin yanı sıra geniş kapsamlı maliyet azaltma ve faaliyet iyileştirme girişimlerini de yürütüyor.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri