Ak-Kim, Tissue World Fuarı’na KatıldıTemizlik kâğıdı sektöründe, tüm dünyadan önde gelen şirketleri ağırlayan Tissue World, bu yıl ikinci kez İstanbul’da gerçekleştirildi. Ak-Kim, Tissue World İstanbul 2016’da kağıt kimyasalları ve yeni yatırımı Ultrafiltrasyon Modülü ile yer aldı.

27-29 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Tissue World, sektör tedarikçilerinin yanı sıra çok sayıda temizlik kağıdı üreticisini de ağırladı. Bu yıl sadece bir fuar olarak değil, zengin bir konferans içeriğiyle de sektöre hizmet sunan Tissue World İstanbul, Doğu Avrupa’dan, Rusya’ya, Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan (BDT), Orta Doğu ve Orta Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada iş yapan kağıt kimyasalları profesyonellerini bir araya getirdi.

Türkiye’de tek çatı altında farklı sektörlere yönelik çok çeşitli kimyasallar üreten ender firmalardan biri olan Ak-Kim, kâğıt ve su kimyasalları alanında da geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ak-Kim Ar-Ge Merkezi’nde temizlik kâğıdı sektörünün yanı sıra geri dönüşümlü kâğıt sektörü için de yeni ürün geliştirme çalışmaları sürmektedir.

Ak-Kim, fuardaki standında, dünyanın bir çok yerinden gelen ziyaretçilerine kağıt ve su kimyasalları ile Ultrafiltrasyon Modülünü tanıttı.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri