Ak-Kim, Gizem Frit ile BüyüyorTekstil, ev bakımı, kimya ve su arıtma gibi bir çok farklı sektöre ürün sunan Ak-Kim, frit pazarına girerek ürün gamını ve satış hacmini artırıyor. Dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden Gizem Frit’i satın alan Ak-Kim, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

Birleşmeyi duyurmak üzere düzenlenen basın toplantısında, Ak-Kim’in lider konumunu korumak ve şirketi daha ileri taşımak amacıyla yeni alanlara girmek istediklerini söyleyen Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri, “Vizyonumuz doğrultusunda 2018 yılına kadar her yıl %4 büyümesi öngörülen ve dünyanın 3. büyük porselen emaye frit üreticisi olan Gizem Frit’i bünyemize kattık” dedi.Gizem Frit Genel Müdürü Tolga Ballık ise,“Bu satın alma sayesinde Ak-Kim bünyesindegüçlenerek, müşteri portföyümüze yenilerinieklemeyi ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri